Suplementy diety a koronawirus – fakty i mity

Koronawirus to choroba wywoływana przez wirusa SARS-CoV-2. Można się nią zarazić przez kontakt z osobą chorą lub ze skażoną powierzchnią. W walce z koronawirusem duże znaczenie ma prowadzenie zdrowego stylu życia i zbilansowana dieta.

Jeżeli w pożywieniu nie dostarcza się organizmowi wystarczającej ilości witamin i składników mineralnych, warto wspomóc się odpowiednią suplementacją. Istnieje wiele mitów, że istnieją na rynku suplementy diety na koronawirusa, które od razu postawią chorego na nogi. Jednak nie jest to w żaden sposób udowodnione. Suplementy diety to nie leki, tylko produkty o charakterze żywieniowym, które uzupełniają zapotrzebowanie organizmu na witaminy, składniki mineralne, aminokwasy, probiotyki i błonnik.

Nie ma suplementów diety, które mogłyby zwalczyć i wyleczyć koronawirusa. Jednak mogą one pomóc w łagodzeniu objawów lub wzmocnieniu odporności organizmu, a co za tym idzie, mogą wspomóc ochronę organizmu przed infekcją koronawirusem. Niedobory niezbędnych witamin, minerałów i składników odżywczych wiążą się z dużo cięższym przebiegiem zakażenia koronawirusem oraz nieprzyjemnymi powikłaniami. Silny organizm stanowi barierę ochronną przed koronawirusem.

Co powinny zawierać suplementy na koronawirusa?

Koronawirus łatwiej przedostaje się do organizmu osłabionego, a suplementy na koronawirusa, które są bogate w witaminy i składniki mineralne oraz naturalne zioła przeciwwirusowe wzmacniają organizm i pomagają chronić się przed koronawirusem. Zawierają one w swoim składzie magnez, witaminę D, witaminy z grupy B, jod, selen i cynk, który odpowiada za obronę immunologiczną organizmu. Dobrym wyborem będą także suplementy diety z dodatkiem lukrecji, imbiru, traganka, kurkuminy, oregano, czarnego pieprzu czy jeżówki purpurowej. Warto je przyjmować już wtedy, gdy nie dostrzegasz jeszcze u siebie żadnych objawów koronawirusa.