Suplementy pomocne w nadciśnieniu

Liczba chorych na nadciśnienie z roku na rok wzrasta. Nadciśnienie tętnicze objawia się kołataniem serca, zawrotami głowy, nudnościami, potliwością, wymiotami, omdleniami i może być przyczyną udaru mózgu, zawału serca, a nawet zgonu. W dużej mierze na nadciśnienie tętnicze ma wpływ nieprawidłowa dieta, stres, brak aktywności fizycznej, alkohol czy narkotyki. Żywienie wielu osób oparte jest na przetworzonych produktach spożywczych, a typowa dieta jest uboga w owoce i warzywa, dlatego należy dostarczać organizmowi minerałów i składników odżywczych.

Jak radzić sobie z nadciśnieniem naturalnymi metodami?

Leczenie nadciśnienia tętniczego warto wesprzeć ziołami, które mają cenne właściwości prozdrowotne oraz naturalnymi suplementami na nadciśnienie. Pomocne będą suplementy zawierające głóg, który obniża ciśnienie krwi, ziele serdecznika, owoc róży, korzeń mniszka, liście melisy, rumianek, migdałecznik ariuna, lucernę, gotu kola, olej z nasion wiesiołka czy kurkumę.

Warto zdecydować się także na gotowe kompleksy witamin dostępne w sklepach z naturalnymi suplementami, np. Witaminy i Minerały – Super Complex, Witamina B complex czy Cholesterol w normie Panaseus, który zawiera w składzie reishi i kurkumę, karczoch, ruszczyk kolczasty i czarną borówkę, lucernę, imbir i czosnek. Dużą popularnością cieszy się koenzym Q10, a kapsułki GranaMed dostępne w naszym sklepie zawierają ekstrakty z roślin śródziemnomorskich, które są ważne dla dobrego krążenia, serca i naczyń krwionośnych.

Warto pamiętać, że suplementów nie powinno traktować się tak samo jak leków, a ich dodanie do diety warto najpierw skonsultować z doświadczonym naturopatą. Spożywanie suplementów w dużych dawkach może zmieniać działanie leków, a nieumiejętne ich stosowanie może wyrządzić dużo krzywdy. Niektóre suplementy mogą także nasilać działanie leków i nawet prowadzić do niebezpiecznych spadków ciśnienia.