Naturalne sposoby oczyszczania wątroby

Wątroba to największy narząd w ciele człowieka pełniący bardzo ważne funkcje. Uczestniczy on w trawieniu i wchłanianiu tłuszczy, usuwa toksyny z organizmu, magazynuje energię, uczestniczy w procesie wchłaniania substancji odżywczych oraz przekształca cukry i białka w tłuszcze.

Wątroba ma duże zdolności regeneracyjne, jednak każdego dnia narażona jest na działanie szkodliwych czynników, np. nadmiar alkoholu, zastój żółci czy przyjmowanie niektórych leków. Z tego powodu warto wspomóc jej pracę poprzez odpowiednią dietę i aktywność fizyczną. Od czasu do czasu należy przeprowadzić detoks organizmu za pomocą naturalnych preparatów na wątrobę.

Wszelkie zioła i suplementy mogą być stosowane zarówno profilaktycznie, jak i wspomagająco. Dieta powinna być bogata w owoce oraz warzywa, które zawierają enzymy trawienne i błonnik. Z ich pomocą zadbasz o prawidłową pracę i oczyszczenie wątroby. Pamiętaj, że zły wpływ na komórki wątroby ma także długotrwały stres, spożywanie smażonych potraw i jedzenie przed snem.

Naturalnie preparaty i zioła oczyszczające wątrobę

Oczyszczanie wątroby możesz przeprowadzić z pomocą preparatów zawierających kompozycję ziół przygotowaną przez specjalistów z myślą o zdrowiu wątroby. Ostropest plamisty to roślina o dobroczynnych właściwościach znajdująca się w składzie wielu suplementów na oczyszczenie wątroby. Zawarta w ostropeście sylimaryna wpływa na regenerację wątroby i chroni ją przed toksycznymi substancjami.

Prozdrowotne właściwości mają także naturalne preparaty z mniszkiem lekarskim, karczochem zwyczajnym, kurkumą, berberysem, oregano, czosnkiem i korzeniem łopianu. Witamina C zawarta głównie w owocach cytrusowych również wpływa pozytywnie na wątrobę i jej oczyszczanie. Witaminę C możesz dostarczyć organizmowi, pijąc codziennie rano ciepłą wodę z dodatkiem cytryny.