Po które suplementy diety warto sięgnąć, aby poprawić płodność?

Z roku na rok coraz więcej par zmaga się z problemem płodności. Co ważne, w dzisiejszych czasach problem płodności nie dotyczy tylko kobiet, ale także mężczyzn. U kobiet przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne, endometrioza, wady budowy narządów rodnych, zaawansowany wiek czy zespół policystycznych jajników. U mężczyzn przyczyną jest głównie słabej jakości nasienie lub predyspozycje genetyczne.

Każda para starająca się o dziecko powinna zwrócić uwagę na niedobór witamin i składników mineralnych, a także na prowadzony styl życia, który ma duży wpływ na przebieg zapłodnienia. Korzystnie na organizm przyszłej mamy i taty wpływają świeże warzywa i owoce oraz produkty bogate w błonnik, np. owsianka, rośliny strączkowe, brązowy ryż i pełnoziarniste pieczywo. W okresie starań o dziecko dużym wsparciem dla organizmu są suplementy na płodność dla kobiet oraz mężczyzn. Sprawdź, po które suplementy warto sięgnąć!

Jakie suplementy na płodność dla kobiet i mężczyzn wybrać?

Dostarczanie organizmowi witamin i składników mineralnych wspomaga płodność i daje większą szansę na zapłodnienie. Dzięki nim układ rozrodczy i cały organizm będzie funkcjonował prawidłowo. Kobiety planujące ciążę powinny przyjmować suplementy z kwasem foliowym, luteiną, żelazem, magnezem, cynkiem, wapniem, witaminą D i witaminami z grupy B, które pomagają zajść w ciąże.

Mężczyzna zmagający się z problemem płodności powinien suplementować preparaty na płodność, które poprawią funkcjonowanie układu rozrodczego. Dobrze, aby zawierały witaminę D, E, selen, luteinę, koenzym Q10, kwas foliowy, L-argininę i L-karnitynę. Takie preparaty poprawią jakość nasienia i przyczynią się do utrzymania prawidłowej płodności. Co więcej, na poprawę płodności zaleca się także suplementację preparatów z ekstraktem z żeń-szenia i kordycepsu.