Suplementy rekomendowane osobom z bezsennością

Bezsenność to zaburzenie snu, które objawia się trudnościami z zasypianiem, częstymi przebudzeniami w nocy lub wcześniejszym budzeniem się rano. Jakość snu jest wówczas niewystarczająca, by wypocząć. Problemy z bezsennością mogą mieć wiele przyczyn. Najczęściej jest to stres, zbyt szybkie tempo życia, choroby psychiczne, nieprawidłowe nawyki żywieniowe, nadużywanie alkoholu, niewłaściwe środowisko snu, brak ruchu czy problemy zdrowotne.

Odpowiednia ilość snu wpływa na dobre samopoczucie i koncentrację. Człowiek wyspany i wypoczęty ma także więcej energii w ciągu dnia. Jeżeli masz problemy ze snem i chcesz skrócić czas zasypiania oraz zwiększyć ilość snu w nocy, warto zacząć od zmiany swoich nawyków, np. regularne chodzenie spać i wstawanie, unikanie późnego jedzenia czy ograniczenie ekspozycji na światło z telefonów lub telewizorów przed snem. Możesz wspomóc się także naturalnymi suplementami na sen.

Jakie suplementy na sen będą najlepsze?

Na rynku znajdziesz wiele suplementów na sen i preparatów nasennych dostępnych bez recepty. W ich składach znajdziesz substancje odpowiadające za rozluźnienie i wyciszenie organizmu. Są to naturalne substancje oraz ekstrakty roślinne. Najbardziej skuteczne będą preparaty z melatoniną, magnezem, kozłkiem lekarskim, walerianą, melisą, werbeną, ashwagandhą i wyciągiem z szyszek chmielu, które pomogą regulować cykl Twojego snu i czuwania organizmu. Duże znaczenie ma także suplementacja cytrynianu magnezu i witaminy B6. Dzięki nim Twoja jakość snu ulegnie poprawie.

Systematyczne przyjmowanie suplementów na sen to gwarancja szybszego zasypiania, zwiększenia ilość snu w nocy i poprawa jego jakości. Pamiętaj jednak, że przed rozpoczęciem suplementacji należy skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli masz jakieś choroby lub bierzesz jakieś leki.